Izvještaj: Osijek - Dinamo 1:3

os-din-1-3

Dosta slabi rezultati NK Osijeka, te ne baš lijepo vrijeme privukli su tek 4500 gledatelja na derbi utakmicu s Dinamom. Nas na proširenom i ograđenom Jugoistoku otprilike 500 u prvom poluvremenu, u drugom nešto malo manje.

Kao što ste mogli vidjeti tribina je proširena i postavljena je ograda koja ju dijeli od ostatka stadiona, tako da se od sada isključivo ulazi na jugoistočni ulaz. Navijanje počinje još prije sučevog zvižduka i ne staje do kraja utakmice, nakon našeg prvog zgoditka i rezultata 1-0 za Osijek tribina je praktički eksplodirala, no rezultatski se brzo spuštamo na zemlju i teško opet postižemo onu euforiju s početka utakmice. U prvom poluvremenu dižemo koreografiju u obliku šetalice izlijepljene novinama i u sredini nacrtanim našim simbolom, uz poruku ''U MORU SIVILA TOČKA SMO TI NAJSVJETLIJA''. Kroz utakmicu se cijelo vrijeme vijore barjaci i drže zastave na 2 štapa, od kojih su neke doživjele premijeru na ovoj utakmici. U drugom poluvremenu smo se prisjetili i obljetnice smrti Blage Zadre 16.10.1991. i uklopili u poruku: ''U VUKOVARU HRVATSKI SE BARJAK PALI, PO SVIJETU ROBIJAJU NAŠI GENERALI, ZBOG ČEGA SU NAM OČEVI PALI ?!'' SJETITE LI SE: BLAGO ZADRO'' Nekoliko se puta pali pirotehnika, a najviše se zapalilo u 70-oj minuti. Nakon toga pri rezultatu od 1-2 za Dinamo pokušavamo dići cijeli stadion na noge, na čeg se Istok odaziva i zajedno dajemo dodatni impuls igračima da pokušaju na kraju postići barem izjednačujući pogodak, ali usprkos trudu Dinamo potvrđuje svoju pobjedu i ostavlja nas poražene u Gradskom vrtu po ko zna koji put već.... Vrijedi također spomenuti i kontrolu na ulazu, koja je u početku tražila da skinemo sve novine s koreografije kako ne bi bilo nekih neželjenih poruka ispod ?! Bez obzira na njihove zahtjeve, jedva uspijevamo unijeti šetalicu, ali sada dolazimo do novog problema, poruka ''U NAJTEŽIM TRENUTCIMA, OSTAVLJATE KLUB NA KOLJENIMA ?!'' nije primjerena i zabranjuje se unošenje iste. Razlozi su nam i dalje nepoznati, ali htjeli smo istaći kako su klubu bez političke pozadine okrenuli leđa mnogi sponzori, te zbog lošijih rezultata i poneki navijači i simpatizeri NK Osijeka, što se također može nadovezati na cjelokupnu brojnost na stadionu. Očito nekom smeta sloboda govora i mišljenja. Također se može reći da nije nimalo lijepa scena kad ti netko šuta, gazi i kida nešto oko čega se ekipa trudila tjedan dana napraviti i izdvajala svoj novac, volju i vrijeme kako bi ukrasili svoju tribinu. Fotografije su u galeriji, također je postavljen i video.