• 19.jpg
 • 28.jpg
 • 24.jpg
 • head9.jpg
 • head14.jpg
 • head26rod.jpg
 • head_kaos.jpg
 • kohorta_sajt3.jpg
 • 22.jpg
 • 14.jpg
 • head6.jpg
 • 7.jpg
 • kohorta_sajt2.jpg
 • kohorta_sajt.jpg
 • 27.jpg
 • 44.jpg
 • 29.jpg
 • head12.jpg
 • 5.jpg
 • 21.jpg
 • head3.jpg
 • kohorta_sajt5.jpg
 • 6.jpg
 • headoshaj.jpg
 • 23.jpg
 • head10.jpg
 • kohorta_sajt4.jpg
 • head5.jpg
 • head11.jpg
 • 26.jpg

BOJKOT: Osijek - Zadar

bojkot

Pišemo ovo priopćenje za "Upravu NK Osijeka" u trenutku kada je naše razočaranje Vašim radom doseglo vrhunac, tužni, potišteni, moglo bih se reći i osramoćeni, kako mi tako i naš klub, kojeg predstavljate baš Vi.

Danas ste Vi odgovorni da se navijači Osijeka osjećaju tužni i razočarani, Vi koji na stadion ne privlačite ljude nego ih tjerate s istog svojim postupcima. Danas ste prelili i zadnju kap strpljenja kod onih rijetkih koji još uvijek žive za NK Osijek, ponos i svetinju kako grada, tako i Slavonije.

Očito je da su Vaše glave pune nerealnih priča koje dolaze od isto tako nerealnih ljudi, koji ne žive u stvarnosti, nego u oblacima jer jedino takvi bi napravili potez koji ste napravili Vi, dogovaranjem prijateljske utakmice s Vojvodinom u Novom Sadu. U trenutku kada su igrači Osijeka istinski heroji ovog grada, koji ginu na terenu, bez kune u džepu, s računima punim dugova, kada imamo najboljeg trenera u 1.HNL, Vi poštovana upravo šaljete 3. ekipu Osijeka na gostovanje u Novi Sad, navodno prijateljski grad. Novi Sad je toliko prijateljski nastrojen grad da se u njemu ne može garantirati sigurnost navijačima Osijeka. Nakon našeg vraćanja s granice Vi ste se isto tako oglušili na naše zahtjeve da ne odigrate utakmicu jer ako navijači nisu sigurni, pretpostavljamo da je bila ugrožena i sigurnost igrača. Normalno to Vas ništa ne zanima, vjerojatno je bilo bitno da ste se divili gostoprimstvu domaćina, pretpostavljamo ljudi vrlo sumnjivog morala. Zašto se skrivate od istine, zašto se navijače lagalo cijeli tjedan i obećavao im se normalan dolazak u Novi Sad? Koja je svrha odigravanja ove utakmice, osim dizanja tenzija i razočaravanja ljudi koji vole ovaj klub?

Kako vas nije sramota što je NK Osijek izgubio 3: 0, bez ikakvog otpora i otišao u Nov Sad spuštenog garda, to što su navijači bez logičnog objašnjenja vraćeni sa srpske granice, to što ste u 14 sati još bili na graničnom prijelazu u Iloku, što ste došli na utakmicu pola sata prije početka, to je Vama sve nebitno ( nadali smo se kako je gostovanje u švedskom Kalmaru iznimka, znate o čemu pričamo, ali očito je Vaša nesposobnost prevelika). Spominjanje Domovinskog rata i odigravanja nogometnog susreta s tim istim ljudima je za vas jeftina demagogija. Premalo je godina prošlo da bi vi krojili sudbinu ljudi i ovakav susret obilježili etiketom prijateljske utakmice. Ovo što nam se dogodilo, ova nogometna utakmica je povijesna sramota, koja će biti zabilježena u dugogodišnju priču našeg kluba!

Također je bitno spomenuti da ste glavni dušebrižnici oko gostovanja reprezentacije u Osijeku, vjerojatno znate na što mislimo, ali isto tako nemate hrabrosti reći, očito slijepim ljudima iz HNS-a, da je Marko Lešković igrač za reprezentaciju i jednostavno upitati ZAŠTO SMO VEĆ GODINAMA ZAPOSTAVLJENI? Ako je Vama normalno da počasni građanin našega grada na utakmici finala Kupa Osijek-Dinamo nosi oko vrata dinamov šal, nama nije i nikada neće biti, jer mi živimo za NK Osijek, budimo se i idemo leći s Osijekom, sve oko nas je Osijek i naše ideale ne izdajemo nikada. Naše kuće su oblijepljene Kohortnim naljepnicama, sobe posterima, kalendarima našeg kluba, trpimo neshvaćanje okoline, trošimo skromne džeparce da bi otišli na gostovanja, ljudi smo koji pošteno i marljivo rade svoje poslove i tako uzdržavaju svoje obitelji, obrazuju se i odrastaju uz ovaj grad i klub. Naša Udruga je ostavljena sama, možemo reci na bojištu koje se zove privlačenje ljudi na stadion i usađivanje ljubavi prema NK Osijeku od malih nogu, doslovno vodimo bitku za svako dijete, za svakog čovjeka. Imamo neizmjernu volju i ideju, ali očito se to ne cijeni, zaboravlja se da smo mi ti koji živimo za NK Osijek, a Vi ti koji živite od NK Osijeka i to jako dobro.

Marketing je u našem klubu strana riječ, ideja nemate, ili su Vam loše i slabo izvedene, kod Vas ne vidimo plan niti volju, možda Vam ne bi škodilo da probleme pokušate zajednički riješiti, sa svim navijačima Osijeka. Ničime niste privukli ljude da kupe dionice, učlanjivanje ste stavili za vrijeme radnog vremena kada velika većina ljudi radi, dok Vas nismo upozorili da stavite štand na trg. Sramotno je da navijači kluba mogu jedino u našoj Udruzi kupiti majicu, simbol ili bilo kakav rekvizit kluba. Svi dobro znaju i ne treba previše spominjati priču koja se odvila oko "FUN SHOP-a". Klub bez takvih veoma bitnih pojedinosti ne može naprijed, imamo sigurnih 1000-1500 ljudi na stadionu, što je malo ali to su ljudi koji će uvijek biti na stadionu, kada je kiša, snijeg, vjetar, s marketingom ili bez, ali za ostale ljude treba krenuti u borbu, privući ih na stadion, jer Osijek ima navijačku bazu samo je treba aktivirati. Naravno pomoći ćemo, volimo ovaj klub i sve ćemo učiniti za njegov boljitak, ali Vama je očito važnije slikanje s brendovima i moralnim veličinama iz vrha HNS-a, zato spustite se među ljude, vidite što misli obični navijač, nemojte slušati priče ljudi koji su svoje klubove doveli na rub propasti, njihovi klubovi su predmet izrugivanja, baš zato što nisu slušali glas navijača, nemojte da se to dogodi i nama, nemojte srušite ono što su generacije gradile.

Ako ćemo odigravati utakmice u kojima neće biti dozvoljena naša podrška, onda ćemo biti prisiljeni i postaviti se u takvu situaciju i na Gradskom vrtu. Moramo se upitati za koga se igra nogomet u Osijeku i u ostatku Hrvatske? Zbog velikog nezadovoljstva jednoglasno smo odlučili kako Kohorta neće biti prisutna na idućoj domaćoj utakmici protiv Zadra. Nadamo se da će nas igrači razumjeti jer oni zaslužuju našu punu podršku, ali tužno je do čega su nas potezi naše uprave doveli i kakve radikalne poteze moramo povlačiti. Svrha bojkota utakmice Osijek – Zadar je pokazivanje nezadovoljstva, koje nakon utakmice u Novom Sadu je prešlo svake granice. Ovo pismo je upućeno baš zato što se nadamo da će se neke stvari promijeniti, pisano je iz srca ljudi koji vole NK Osijek, grad, Slavoniju, Hrvatsku, pisano je od strane ljudi koji su razočarani i prevareni od vlastitog kluba, kojeg vole najviše na svijetu.

KOHORTA NEĆE BITI PRISUTNA NA UTAKMICI SA ZADROM, ZBOG SVEGA ŠTO SE ODIGRALO U NOVOM SADU.

POZIVAMO VAS U UDRUGU KOJA RADI U SUBOTU OD 15 SATI!